Jakie ciekawe wydarzenia organizowane są w Trójmieście?

Jakie ciekawe wydarzenia organizowane są w Trójmieście?

Trójmiasto to nie tylko idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Morskie klimaty pomagają się zrelaksować i odpocząć, jednak Trójmiasto to również świetne miejsce pod względem wydarzeń kulturalnych. Ich ogrom, nie tylko w trakcie sezonu urlopowego, sprawi, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Gdańsk, Gdynia i Sopot dają szansę na wybór interesujących wydarzeń w kinie, teatrze, czy muzeach.

Co oferuje Trójmiasto?

Trójmiasto to zdecydowanie miejsce numer jeden na polskim wybrzeżu pod względem zaplanowania urlopu.  Morskie klimaty kojarzą nam się najczęściej z błogim lenistwem na gorących od słońca plażach. Nie każdy urlopowicz marzy jednak o takiej formie odpoczynku – aktywne spędzanie czasu pozwala dużo lepiej odpocząć i nabrać sił, poznając przy tym kulturę tych miejsc. Dzięki bogatej ofercie kin, teatrów i restauracji każdy znajdzie coś dla siebie – nie tylko urlopowicze, ale i lokalni mieszkańcy. Oferta wszelkich miejsc kulturalnych jest na tyle szeroka, że obejmuje wydarzenia skierowane zarówno do osób młodych jak i starszych.

Co więc warto zobaczyć?

Odwiedzając Sopot nie możemy pominąć spaceru po Sopockim Molo. Decydując się na wizytę w Gdyni koniecznie powinniśmy zajrzeć do Akwarium Gdyńskiego. Wizyta w Gdańsku to z kolei świetna okazja do odwiedzenia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jego niezwykłość to przede wszystkim otwierany w kilka minut dach, pozwalający na wystawianie nieszablonowych spektakli. Najważniejszy jednak jest fakt, że repertuar teatrów w Trójmieście, obejmuje szereg cyklicznych wydarzeń przyciągających uwagę nie tylko wśród turystów. Liczne spektakle, koncerty, możliwość zwiedzania teatru, ale i liczne imprezy kulturalne sprawiają, że miłośnicy kultury znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Warto wspomnieć również o tym, że program organizowanych wydarzeń kulturalnych obejmuje nie tylko klasykę i nowości ze sztuki współczesnej. Podczas letniego pobytu w Gdańsku warto zaplanować w swoim grafiku odwiedzenie teatru, chociażby po to by wziąć udział w spektaklu szekspirowskim, który grany jest pod gołym niebem – przy otwartym dachu, na scenie elżbietańskiej. Spektakle te są tłumaczone również na język angielski i niemiecki – oznacza to, że zagraniczni turyści również znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?