Urodziny w domu czy w sali zabaw?

Urodziny w domu czy w sali zabaw?

Urodziny to ważny dzień dla każdego malucha. Spraw, aby było to miłe wspomnienie, które zapamięta na naprawdę długo.

Obecnie dzieciom jest coraz trudniej dogodzić. Jeśli Twoje dziecko chodzi o przedszkola, szkoły itp. zapewne zechce zaprosić na tę uroczystość kolegów. Być może ma przyjaciół z podwórka, bez których nie wyobraża sobie urodzin. Chce w końcu stać w centrum uwagi, dostać piękne prezenty, zaprosić gości, którzy przyjdą tylko dla niego. Dla Twojego dziecka organizacja własnych urodzin jest z pewnością ważnym wydarzeniem. Jeśli jest to dla niego coś nowego, z pewnością z przejęciem będzie przygotowało listę gości itp. W końcu to dla niego ważny dzień.

Urodziny w zaciszu domowym?

Coraz więcej rodziców rezygnuje z tego typu imprez, przygotowanych własnoręcznie. Dzieje się tak, dlatego, że nie mamy czasu na jej zorganizowanie. Niekiedy nie pozwalają na to warunki mieszkaniowe. Poza tym impreza urodzinowa córki czy syna we własnym domu ma zdecydowanie jedną wadę – powstaje niemały bałagan, który trzeba potem posprzątać. Co prawda, mona wynająć profesjonalnych animatorów i jest to z pewnością plus. Odciąży to rodziców, a poza tym profesjonaliści wiedza jak najlepiej zapełnić pociechom czas w taki sposób, aby się nie nudziły. Koszt zorganizowania przyjęcia w domu może być niższy. Chociaż niekiedy są to nieznaczne różnice cenowe. Musisz się jednak liczyć z tym, że wszystko musisz przygotować sama. Wymyśleć menu, zakupić produkty oraz przygotować potrawy. Do tego dochodzi pieczenie tortu, a nawet strojenie pokoju. Dmuchanie balonów czy wieszanie ozdób ( a wcześniejsze ich przygotowanie) jest z pewnością pracochłonne.

Urodziny w sali zabaw – zdecydowanie!

To pomysł, dla którego wielu rodziców mówi stanowcze – Tak! Powodów jest wiele. Co prawda, taka impreza może być droższa niż ta organizowana w domu na własną rękę. Chociaż nie zawsze tak być musi. Koszty można obniżyć korzystając z pośrednictwa firmy animacyjnej. Niekiedy w salach zabaw można otrzymać różnorodne rabaty itp. Zalet jest zdecydowanie więcej. Po pierwsze nie ma bałaganu, który pozostaje na Twojej głowie po zakończonych urodzinach dziecka. Podczas trwania imprezy dzieci znajdują się pod profesjonalną opieką animatorów. Mogą korzystać z atrakcji, których w domu brakuje. Niestety, nawet w sporym domu nie będziesz w stanie zapewnić ich dzieciom. W sali zabaw pociechy mogą korzystać ze wszystkich udogodnień tego miejsca. Cala organizację przejmują pracownicy sali zabaw. W praktyce oznacza to, że nie interesuje Cię nie tylko przygotowywanie jedzenia. Wcześniej ustalasz, co dzieci otrzymają do picia i jedzenia, ale nie jesteś zobowiązany tego przygotowywać. Nie ma również na głowie ozdobienie sali, w której będą się odbywały urodziny. Jednym słowem: jesteś odciążony, jeśli chodzi o organizację. Nie od dziś wiadomo, że to przecież zajmuje najwięcej czasu.  Musisz zdawać sobie sprawę również tego, że na urodziny trzeba dowieźć dzieci do sali zabaw. Chociaż w obecnych czasach, kiedy spora cześć osób dysponuje samochodami, zapewne nie będzie to stanowiło problemu.

Artykuł powstał dzięki sieci sal zabaw http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i okolic.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?