Obóz otaku – dla fanów Japonii, anime i mangi

Obóz otaku - dla fanów Japonii, anime i mangi

Wakacje już coraz bliżej, więc warto zastanowić się, w jaki sposób je spędzić. Dzieci już nie mogą się doczekać wakacyjnych upalnych dni i odpoczynku po nauce. Na rynku turystycznym można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji. Jednym z nich jest wyjazd na obóz otaku. Może wiele osób dorosłych nie wie, co to jest obóz otaku, ale nastolatkowie doskonale znają tematykę. Obóz otaku to hit kultury popularnej już od kilku lat! Otaku nazywane jest często zamiennie anime i manga, oznacza fana tematyki anime i manga. Słowo “manga” pochodzi z języka japońskiego i oznacza komiks, rysunek.  Wyraz “anime” również wywodzi się z Japonii, w języku polskim oznacza prostu film animowany.

Co się ciekawego robi na obozie otaku?

Na obozie otaku nie ma na pewno nudy. Zajęcia tematyczne na obozach trwają zazwyczaj około 4-5 godzin dziennie. Przez 10-11 dni, bo tyle przeważnie trwa obóz otaku, młodzież uczy się zwyczajów Japońskich. Do najciekawszych zajęć można zaliczyć: rytuał parzenia kawy, gotowanie japońskich przysmaków, szkicowanie w klimacie mangi, origami, czy tworzenie japońskich komiksów lub obrazów. Na obozie japońskim organizowane są seanse filmowe. Nie kiedy opiekunowie pozwalają młodzieży na wybranie swojego ulubionego filmu anime.

Gdzie najlepiej wybrać obóz otaku?

Obóz otaku organizowany jest w różnych zakątkach Polski. Organizacja obozu otaku nie jest wymagająca. Tak naprawdę każda lokalizacja będzie dobra, ważne jest aby w zakwaterowaniu znajdowała się sala przeznaczona tylko do zajęć otaku, tak aby młodzież w spokoju mogła skupić się na warsztatach. Zresztą część zajęć odbywa się latem na dworze. Organizator obozu otaku musi pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego sprzętu. Na pewno na obozie otaku przydatny jest rzutnik lub projektor, laptop, tablica korkowa, dużo papieru, kredki i ołówki do szkicowania, stroje cosplay, atrybuty doi zajęć, gry planszowe o tej tematyce i komiksy. Na obozie otaku przydałoby się też miejsce do wakacyjnych kąpieli. Młodzież uwielbia wodne szaleństwo. Obóz otaku organizowany nad morzem lub nad jeziorem nie ma z tym najmniejszego problemu, te organizowane w górach powinny posiadać w ofercie basen.

W jakim wieku najlepiej jechać na obóz otaku?

Większość ofert obozu otaku (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 10 – 17 lat. Młodsze dzieci mogą sobie nie poradzić na takim obozie. Tematyka otaku jest bardzo specyficzna, trzeba ją zrozumieć i polubić. Większość uczestników ma około 12-14 lat. Niektóre filmy i legendy anime zawierają drastyczne treści co może wywołać negatywne emocje u młodszych dzieci. Na obozach otaku obozowicze często przebierają się i malują, to kolejny argument dlaczego obozy otaku są przeznaczone dla młodzieży.

Obozy otaku to bardzo fajny pomysł na wakacyjny wyjazd. Na takich wyjazdach młodzież potrafi się świetnie bawić i nawiązuje dużo cennych znajomości i przyjaźni. Wychowawcy na obozach otaku są zawsze pozytywnie nastawieni, mają w sobie mnóstwo empatii i poczucia humoru, ale przede wszytskim są wielkimi entuzjastami anime i mangi, Japonii i cosplay. Ponadto cechują się ogromną kreatywnością. Na obozach otaku można poznać naprawdę ciekawych ludzi.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?