Place zabaw w miejscowości Warszawa


Brak wpisów

Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

Google Map niezaładowana

Niestety, nie można załadować Google Maps API.


  • image-512

  Jump Arena

  • image-481

  Fun Park Digiloo

  • image-450

  Plac Zabaw dla dzieci w parku Stefana Żeromskiego

  • image-415

  Akademia Bemowo

  • image-411

  Park Linowy Bielany

  • image-407

  Olkówek – Park Jurajski – Park DinozaurówPlace zabaw dla dzieci w Warszawie

Warszawa to miasto pełne atrakcji dla małych dzieci. W każdej dzielnicy stolicy możemy znaleźć od drewnianych placy zabaw dla dzieci po place zabaw dla nastolatków. W dzisiejszym artykule przedstawimy top 5 najlepszych miejsc do zabawy dla naszych pociech.

1. Plac zabaw w parku Stefana Żeromskiego

Park może i nie jest najnowszy ale ma swoich wielbicieli. Położony w samym sercu Żoliborza w okolicy placu Wilsona. Został on podzielony na trzy strefy dzięki czemu starsze dzieci nie wpadają na młodsze. Podłoże placu wyłożone jest tartanowym podłożem a atrakcje na placu powodują, że dzieci ustawiają się do nich kolejkami. Dodatkowym plusem oprócz wielu zjeżdżalni oraz domków jest kawiarnia dla rodziców, której mogą napić się kawy w chłodniejsze dni. Ze względu na swoją popularność lepiej odpuścić sobie sobotnie wyjście na plac zabaw ponieważ może być zatłoczony.

2. Plac zabaw w parku Kępa Potocka

Park podzielony jest na dwie części - dla młodszych oraz starszych dzieci. Głównymi atrakcjami są: drewniany domek z dwiema zjeżdżalniami, linarium, tyrolka dla dzieci oraz bujaki. Dla rodziców może i nie ma kawiarni, ale za to przygotowano wiele ławek aby usiąść i popatrzeć na zadowolone latorośla.

3. Plac trampolin w Wilanowie 

Pozornie zwykły park linowy. Jednak liczne kombinacje linowe nie są wcale takie proste do przejścia. Plac zdecydowanie polecany dla starszych dzieci oraz dla nastolatków. Położony w okolicy licznej zieleni plac pozwoli nie tylko na zabawę, ale także na ćwiczenie kondycji oraz równowagi.

4. Park Jurajski - plac zabaw Olkówek

Jest to jeden z niewielu parków z motywem przewodnim, w stylu dinozaurów jedyny w Warszawie. Warto wybrać się tam przynajmniej raz ponieważ robi wrażenie! Park posiada tyrolki, huśtawki, zjeżdżalnie? jaja z piaskownicami oraz dinozaury do wspinania. Można zagrać między innymi w klasy. Wszystkie atrakcje wyglądają jak z innej epoki, jest to typowy drewniany plac zabaw, który jest niesamowitym przeżyciem dla maluchów. Dinozaury sprawią wiele radości, a dla rodziców plusem jest dojazd - należy dojechać metrem na Ursynów, a później kierować się między bloki.

5. Służewski Dom Kultury 

Park zrobiony zgodnie z naturą. Mnóstwo drewnianych pergoli, zjeżdżalni oraz bujaków. Jest również miejsce do rozłożenia koca oraz odpoczynku. Służewsko Dom Kultury wyposażony jest również w kawiarnię dla rodziców, która okazuje się pomocna, szczególnie w chłodniejsze dni. Mimo tego, że dojazd może zajmować trochę więcej niż do innych miejsc to warto zabrać dziecko w to miejsce przynajmniej raz.

Podsumowując w Warszawie jest wiele placy zabaw, zarówno tematycznych jak i zwykłych, które warto odwiedzić przynajmniej raz. Mimo tego, że czasami plac zabaw jest oddalony o kilka kilometrów to wypad z dziećmi w nowe miejsce może okazać się niezapomnianym dniem dla całej rodziny! Nowe miejsca dają dzieciom mnóstwo wrażeń oraz radości, a jeśli dzieci są szczęśliwe to rodzic także. W Warszawie w większości miejsc przyjaznym dzieciom można bez większego problemu dotrzeć komunikacją miejską.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?