Punkty widokowe w Warszawie – gdzie można zobaczyć najpiękniejszą panoramę stolicy?

Punkty widokowe w Warszawie – gdzie można zobaczyć najpiękniejszą panoramę stolicy?

W Warszawie funkcjonuje kilka punktów widokowych, z których można podziwiać panoramę stolicy. Najbardziej znanym jest taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Warszawę „z lotu ptaka” można podziwiać również z Dzwonnicy kościoła św. Anny, Gnojnej Góry, Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz z Góry Szczęśliwieckiej.

Tanie noclegi – Warszawa

Warszawa jest stosunkowo dużym miastem, pełnym zabytków i ważnych miejsc pamięci narodowej. W celach turystycznych warto wybrać się do stolicy co najmniej na kilka dni. Dzięki temu można zaplanować podróż i odwiedzić wszystkie ważne miejsca. Najlepiej zrezygnować z nocowania w hotelu na rzecz krótkoterminowego wynajmu mieszkania. Noclegi w apartamentach w Warszawie są dobrą opcją dla osób, ceniących sobie swobodę i prywatność.

Pałac Kultury i Nauki

Najpiękniejszą panoramę Warszawy można podziwiać z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki, znajdującego się na Placu Defilad. Na taras widokowy można wjechać jedną z dwóch nowoczesnych wind. Przed tym jednak należy kupić bilet, który kosztuje 20 zł (15 zł ulgowy). Dodatkowo można skorzystać z aplikacji „Horyzont Historii”, pozwalającej na obserwację tego, jak zmieniała się panorama stolicy od IX stulecia aż po 1944 r.

Dzwonnica kościoła św. Anny

Panoramę Warszawy można podziwiać również z dzwonnicy kościoła św. Anny, znajdującego się przy ul. Krakowskie Przedmieście 68. Z tego miejsca bardzo dobrze widać Starówkę oraz prawobrzeżną część Wisły. Opcja ta nie jest polecana dla osób starszych i dzieci, ponieważ żeby wejść na dzwonnicę należy uprzednio pokonać trasę, liczącą 150 schodków.

Gnojna Góra

Znanym punktem widokowym w stolicy jest również Gnojna Góra przy ul. Brzozowej na Starym Mieście. Co ciekawe, do XVII w. w tym miejscu znajdowało się wysypisko śmieci. Obecnie z Gnojnej Góry można podziwiać Wisłę oraz prawobrzeżną część miasta.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Znanym punktem widokowym i doskonałym miejscem dla miłośników fotografii jest ogród, znajdujący się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66. Z tego miejsca można podziwiać Wisłę i most Świętokrzyski.

Góra Szczęśliwiecka

Popularnym punktem widokowym w Warszawie jest również Góra Szczęśliwiecka, która znajduje się przy ul. Drawskiej 22. Szczyt tej góry znajduje się na 75 m – można na niego dotrzeć kolejką krzesłową. Przy okazji można pozjeżdżać na nartach lub na snowboardzie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?