Zabawki edukacyjne dla dzieci

zabawki dla dzieci

Szukając zabawek dla dzieci można złapać się za głowę. Na rynku jest mnóstwo gier, zabawek, maskotek – w tym natłoku ekspozycji, nie wiemy już sami na, co się zdecydować i co będzie odpowiednie dla naszego malucha. Paradoksalnie, im większy jest wybór, tym mniejsze chęci, aby coś wybrać, ponieważ wybór może być nietrafiony. Zawsze dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem są zabawki edukacyjne i interaktywne dla dzieci. W końcu nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza i najskuteczniejsza. A co najważniejsze edukacja w pierwszych latach dziecka jest kluczowa.

Ochrona środowiska

Zabawki edukacyjne mają zapewnić dziecku nową wiedzą, ale w przystępnej, atrakcyjnej formie. Dobrym przykładem jest zabawka „Recykling – lampka z butelki”. Gra wpłynie na świadomość dziecka o ochronie środowiska. Malec za pomocą zużytej butelki po napoju, może sam skonstruować ekologiczną lampkę i przyozdobić ją kolorowymi falbankami. Z pewnością jest to nietypowa zabawka, ale dzięki temu przyciągnie uwagę malucha na dłużej. Ekologia, dbałość o środowisko to tematy, które powinno znać każde dziecko. Niekiedy ciężko jest wytłumaczyć skomplikowane zjawiska i w tym momencie z pomocą przychodzi zabawka edukacyjna. Gra jest zrobiona w przystępny sposób, aby każdy maluch w prosty sposób zdobył wiedzę o ekologii.

Koń na biegunach

Warto wspomnieć również o klasycznej i ponadczasowej zabawce jaką jest koń na biegunach. Towarzyszył naszym rodzicom, później nam, a teraz przyszedł czas na nasze dziecko. Obecnie zabawki na biegunach są urozmaicone, posiadają wiele, dodatkowych funkcji. Konik wykonany jest z przyjemnego pluszu, posiada ograniczniki, które chronią przed zbytnim przychylaniem się w jedną lub w drugą stronę. Bujany pluszak to wielka frajda dla małego dziecka. Ponadto interaktywny koń macha ogonkiem, a kiedy naciśniemy lewe lub prawe ucho zacznie śpiewać, ruszać mordką, galopować, a nawet rżeć i poruszać pyskiem. Koń na biegunach jest jedną z lepszych zabawek, jakie można podarować młodemu człowiekowi. Dzięki tej zabawce dziecko uczy się trzymania równowagi. Pomocne są uchwyty, które pomagają utrzymać balans. Nie tylko dziecko będzie miała dużo radości z zabawy, ale i popracuje nad swoim rozwojem.

Laboratorium chemiczne

Zabawka laboratorium chemiczne, to profesjonalna zabawka z przyrządami do wykonywania łatwych i bezpiecznych doświadczeń. Ten niezwykły zestaw wprowadzi malucha w świat eksperymentów chemicznych. Wykorzystując próbówki i mikstury dziecko uczy się przeprowadzać doświadczenia chemiczne. W sposób przyjazny i ciekawy dziecko wejdzie w świat nauki i poczuje się jak prawdziwy chemik. Zabawka wzbudza pozytywne reakcje oraz zachęca do odkrywania i eksperymentowania. Przyszły czas, kiedy zabawki pozwalają zarówno się relaksować, jak i edukować.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?