Energylandia, czyli wesołe miasteczko dla dzieci i dorosłych

Energylandia, czyli wesołe miasteczko dla dzieci i dorosłych

Wesołe miasteczka zazwyczaj kojarzą się z miejscami przeznaczonymi dla najmłodszych. Dorośli nierzadko wspominają z sentymentem chwile spędzone w nich kiedyś chwile. Inni natomiast wiedzą o tym, że istnieją wesołe miasteczka, w których można doskonale się bawić bez względu na wiek. W poszukiwaniu najlepszego parku rozrywki w Polsce warto udać się do Zatoru, gdzie znajduje się Energylandia.

Atrakcje dla miłośników mocnych wrażeń

Osoby, którym wydaje się, że wesołe miasteczka są przeznaczone wyłącznie dla dzieci, powinny odwiedzić strefę ekstremalną. Superszybkie rollercoastery, bardzo wysokie huśtawki oraz inne dostępne tutaj atrakcje zapewniają ogromną dawkę adrenaliny. Goście mogą na przykład zasiąść na huśtawce Apocalypto, która obraca się po okręgu o średnicy o 8 m, a także wokół własnej osi albo przekonać się, jakie uczucia towarzyszą zabawie na 40-metrowej wieży zrzutu. Warto również wsiąść do kolejki Formula Roller Coaster, żeby poczuć wiatr we włosach podczas przejażdżki o prędkości 100 km/h.

Atrakcje dla całej rodziny

Strefa ekstremalna przeznaczona jest wyłącznie dla młodzieży i osób dorosłych, ale w Energylandii nie brakuje atrakcji, które zostały zaprojektowane z myślą o rozrywce rodzinnej. Można je znaleźć w strefie familijnej. Na szczególną uwagę zasługują:

  • Jungle Adventure – jedna z największych w Europie dzikich rzek
  • Formuła Autodrom – samochodziki, które umożliwiają fascynującą, lecz zarazem bezpieczną przejażdżkę
  • Spill Water Anaconda – roller coaster mknący po wodzie z prędkością 55 km/h

W najlepszym parku rozrywki w Polsce znajduje się również Wioska Wikingów, która została zbudowana w oparciu o skandynawskie legendy. Pobyt tutaj to wspaniała zabawa, a jednocześnie żywa lekcja historii. Równie rozwijająca jest wizyta w uruchomionym w 2016 r. Planetarium.

Atrakcje dla najmłodszych

Osobom, które interesuje park rozrywki dla dzieci w Polsce, zapewniający szeroki wybór atrakcji dla najmłodszych, także warto polecić Energylandię. Na maluchy czeka tu bowiem Bajkolandia, czyli strefa wzorowana na bajkową krainę, gdzie można znaleźć między innymi:

  • karuzelę Latające Huśtawki, która dostarcza wiele radości nawet osobom dorosłym
  • kolejkę Farma Krasnali
  • łódki Wyspa Skarbów, które pozwalają na przejażdżkę po specjalnym torze wodnym, z prędkością dostosowaną do potrzeb najmłodszych

Te oraz pozostałe atrakcje sprawią, że każda osoba odwiedzająca Energylandię będzie mogła poczuć się, jakby w magiczny sposób powróciła do czasów dzieciństwa.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?