Brak wpisów
Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.
Google Map niezaładowana
Niestety, nie można załadować Google Maps API.
00-001
- Opis
Plac Zabaw dla dzieci w parku Stefana Żeromskiego
Park założono w latach 1931-32 z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Żoliborza na terenach XIX wiecznych fortyfikacji. Autorami projektu byli Leon Danielewicz i Stanisław Zadora-Życiński. Urządzony w stylu modernistycznym pod względem estetycznym i funkcjonalnym doskonale wpisywał się w architekturę i klimat ówczesnego Żoliborza.
W 1936 r. na placu przylegającym do wejścia pojawiła się rzeźba dłuta Henryka Kuny „Alina – dziewczyna z dzbanem”.
W centralnej części parku znajduje się baszta artyleryjska, będąca pozostałością dawnego fortu. Jej formę wykorzystano w kompozycji parku i podkreślono aleją lipową. Cały układ dróg i alejek parkowych jest dostosowany do ukształtowania terenu, będącego pozostałością budowli fortecznych.Szczególnym atutem parku jest urozmaicona rzeźba terenu, która w połączeniu z podkreślającymi ją formami roślinnymi przesądza o atrakcyjności całego założenia. Szczególnie efektownie, bez względu na porę roku prezentują się grupy drzew iglastych, zwłaszcza odmian o srebrnych igłach.
Oprócz licznie występujących w parku starych drzew możemy podziwiać urozmaicone nasadzenia krzewów m.in. kolekcję azalii i rododendronów, a także okazałe cisy.
W zachodniej części parku powstał nowoczesny plac zabaw, który stanowi obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych i intensywnie użytkowanych tego typu obiektów w Warszawie.
Zarówno plac zabaw, jak i cały park jest łatwo dostępny nie tylko dla mieszkańców Żoliborza, dzięki położeniu w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Plac Wilsona.
Jeden z najsłynniejszych i znanych Placów zabaw w Warszawie występuje w dzielnicy Żoliborz, mieści się on w okręgu ulic: Mickiewicza, Krasińskiego, Czarnieckiego i Mierosławskiego w sercu Parku Stefana Żeromskiego.
Lokalny Plac zabaw dla dzieci o powierzchni przeszło 2 tys. m kw. jest jakimś z współczesnych i największych tego gatunku budynków. Jego wykonanie, ciekawe oprzyrządowanie i kolorowa, wątła powierzchnia powodują, że nie chce się z tamtą wychodzić nie tylko niepełnoletnim.
Na latorośle w całego szeregu 3-7 latek zarysowane polem piaskowym, o pokryw w odcieniu bladym wyczekuje sporo atrakcji min. centrum zabaw, ścianka wspinaczkowa – podkop, koparka, kwiatek – telefon, karuzela, huśtawka dualna, piaskownica i bujaki na sprężynach (samolot, czterokołowiec, słoń i delfin)
Z uważają o dzieciach w całego szeregu 7-12 latek pozostały zmieszczone na nawierzchni w kolorze zielonym takie ekwipunki jak: zestaw zabawowy z czterema wieżami, poczwórna huśtawka wahadłowa, równoważnia, skała wspinaczkowa, platforma do wyskoków, dwojaka huśtawka wagowa, piramida – siec wspinaczkowa ze zjeżdżalnią, zestaw zabawowy statek, a także równoważnia. W centralnym otoczeniu usytuowano samochód strażacki na sprężynie. Taka wielorakość nie umożliwia się nużyć. Dzieci mogą wyszaleć się tutaj do woli.
W Każdej ze stref usytuowano sporo ław, na których można usiąść i serdecznie przebyć czas monitorując gibające się dzieci+. Okolica jest niefachowa, idylliczna i cicha, dopisuje to familijnej rekreacji.
Będąc w Warszawie z dziećmi koniecznie trzeba zwiedzić pełen park Stefana Żeromskiego i wykryć wszelkie jego piękne zakątki. Ciekawostką jest, że w narożniku ulic Mickiewicza i Mierosławskiego stworzono zakątek dla zakochanych z zabytkowym poidełkiem. Odbudowano tu, także fontannę i wyeksponowano dwa głazy upamiętniające 5. i 75. rocznicę odebrania suwerenności.
- Zdjęcia
- Opinie