• muzeum-warszawy

Miejsce Kategoria:Muzea

Profil
Profil
Zdjęcia
Mapa
Recenzje
Powiązane wpisy
 • Muzeum Warszawy zostało powołane w 1936 r. Jego siedzibą główną jest 11 zabytkowych kamienic przy Rynku Starego Miasta, wpisanych od 1980 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzeum Warszawy to także 9 oddziałów, w tym Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Interpretacji Zabytku i Muzeum Drukarstwa.

  Od 80 lat misją Muzeum Warszawy jest gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów związanych z Warszawą. Prowadząc działalność wystawienniczą, badawczą, wydawniczą, edukacyjną oraz kulturalną, muzeum towarzyszy odbiorcom w poznawaniu fenomenu Warszawy.

  Od 2014 r. trwa projekt OdNowa, obejmujący modernizację, konserwację i digitalizację zabytkowych obiektów muzeum, a także realizację nowej wystawy głównej. Na uroczyste otwarcie Muzeum Warszawy w nowej odsłonie zapraszamy w maju 2017 r.

  Otwarcie muzeum dla zwiedzających nastąpi pod koniec maja 2017 roku, jednak już teraz będzie można bliżej poznać projekt OdNowy Muzeum Warszawy podczas trzech wykładów eksperckich. Spotkania rozpoczną się w połowie października br. w Centrum Interpretacji Zabytku.

  Z prowadzącymi je ekspertami będzie można porozmawiać na temat skali projektu, konserwacji stropów polichromowanych oraz fasad, konserwacji obiektów oraz wystawy głównej. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie muzeum

 • Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *