Niemowlę nad morzem – co zabrać?

Niemowlę nad morzem - co zabrać?

Przed nami lato i czas wakacji. Na myśl o urlopie wielu z Was przychodzi pewnie do głowy relaksująca sielanka na słonecznej plaży. Tak właśnie mnóstwo osób wyobraża sobie czas wolny. Dzieci również uwielbiają jeździć nad morze. Największą atrakcją jest gigantyczna piaskownica, w której mogą budować przez wiele godzin oraz bezkres morza i jego niezwykle zabawne fale. Jak dobrze przygotować się do takiego wyjazdu z maluchem, by urlop był rzeczywiście relaksem, a opieka nad dzieckiem nie spędzała nam snu z powiek? Wystarczy mieć ze sobą kilka niezbędnych przedmiotów, by uporać się z najbardziej kłopotliwymi sytuacjami na plaży.

Niemowlę nad morzem: przede wszystkim ochrona przed słońcem!

W tym temacie nie ma co się zastanawiać – trzeba wybrać produkty najbezpieczniejsze i najwyższej jakości. W przeciwnym razie szkodliwe promieniowanie UV dadzą o sobie znać nawet za kilka lat od działania. Podstawowym wyposażeniem maluszka na plaży jest nakrycie głowy i krem z dużym filtrem. Obecnie na rynku dostępne są także ubranka kąpielowe, które chronią skórę przed promieniowaniem, odbijając promienie słoneczne dzięki zawartości odpowiednich filtrów. Brzmi niesamowicie, ale takie koszule czy spodenki nie są bardzo drogie, za to dość pożyteczne, szczególnie na dłuższe pobyty na plaży. Dzieci mogą się w nich kąpać, bo stroje wysychają równie szybko jak kąpielówki. No tak, a co, gdy dziecko używa jeszcze pieluszki, a nie kąpielówek?

Akcesoria pieluszkowe na plaży

Jeśli twój brzdąc wciąż jeszcze używa pieluszki, warto zaopatrzyć się w specjalne wielorazowe pieluszki do pływania. Ich przewagą nad kąpielowymi jednorazówkami jest to, że szybciej wysychają, lepiej utrzymują zawartość w pieluszce i można używać ich bez przerwy, tak jak zwykłych kąpielówek (co wychodzi znacznie taniej w rachunku ekonomicznym po całych wakacjach). Zabrudzoną pieluszkę wystarczy przepłukać lub przeprać w bieżącej wodzie i po chwili znów można włożyć dziecku na pupę.

Wybierając się z dzieckiem na dłuższy urlop na plażę warto mieć przy sobie dwie takie pieluszki i oczywiście niezbędne akcesoria pieluszkowe, jak nawilżane chusteczki czy krem na odparzenia. Niezbędna akcesoria pieluszkowe można kupić np.w bobomio.pl.

A co z nocnikiem?

Jeżeli Twoje dziecko właśnie zaczęło naukę korzystania z nocnika, to akcesoria pieluszkowe przydadzą się jak najbardziej, ale warto zaopatrzyć się także w nocnik turystyczny, aby nie przerywać tego procesu. Dzięki nocnikowi dasz dziecku przykład, że bez względu na miejsce, w którym przebywa, powinno korzystać z toalety, a nie z pieluszki. Idealnym rozwiązaniem na plażę są jednorazowe nocniki TRON. Przed rozłożeniem zajmują bardzo mało miejsca, więc nie będą uciążliwym bagażem podczas spaceru po wydmie. W razie potrzeby szybko się rozkładają, a po wszystkim wystarczy zacisnąć woreczek z zawartością i poszukać kosza na śmieci lub dołka gdzie można nocnik zakopać. Tak właśnie – zakopać, gdyż jest to produkt w pełni biodegradowalny i nie zanieczyszcza środowiska.

Wybierając się na plażę z dzieckiem musisz zabrać ze sobą oczywiście całą górę innych rzeczy do pływania, jedzenia czy leżenia. Torba rodziców zawsze pełna jest akcesoriów, które przydają się podczas nawet krótkiego pobytu na plaży. Nie zapomnij jednak o najważniejszym – dobrego humoru nie zastąpi bowiem żaden dmuchany delfin, słodka bułka czy ładny koc plażowy.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?