AZS u dzieci – jak leczyć?

AZS u dzieci - jak leczyć?

AZS i grypa jelitowa to bardzo często występujące choroby u małych dzieci. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, która objawia się zaczerwienieniem, przesuszeniem, pokrzywką oraz wypryskami występującymi na ciele maluszka, którym towarzyszy wyjątkowo nieprzyjemne swędzenie. Natomiast grypa jelitowa jest chorobą zakaźną, którą maluchy zarażają się przede wszystkim w żłobkach lub od starszego rodzeństwa.

Jak postępować w obydwu przypadkach?

AZS wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście obecnie na rynku występuje wiele kosmetyków dermatologicznych, które nie tylko wyjątkowo delikatnie myją chorą skórę, ale również ją pielęgnują i leczą. Stosowanie ich to podstawowa forma leczenia. Dodatkowo należy stosować się do zaleceń lekarza, które najczęściej polegają na aplikowaniu specjalnych maści leczniczych, unikaniu podawania dziecku niektórych pokarmów oraz ograniczaniu jego kontaktu z chemią.

Jak leczyć grypę jelitową u dziecka?

Leczenie grypy jelitowej również wymaga konsultacji lekarskiej. Choroba ma zazwyczaj bardzo silny przebieg, a objawia się wymiotami, bólem brzucha i biegunkami. W tym przypadku najważniejsze jest niedoprowadzenie do odwodnienia organizmu, które w przypadku małych dzieci występuje bardzo szybko, dlatego maluchy z grypą jelitową powinny być przede wszystkim odpowiednio nawadniane, szczególnie specjalnymi płynami nawadniającymi z elektrolitami, które można kupić w każdej aptece. Dodatkowo ważne jest częste zmienianie pieluszki, by nie doprowadzić do odparzenia skóry oraz ogólne obserwowanie dziecka i wzmacnianie jego organizmu za pomocą lekkostrawnej diety. W niektórych przypadkach, gdy objawy grypy żołądkowej są wyjątkowo silne lub trwają kilka dni, a dziecko jest małe, może być niezbędna hospitalizacja, która ma na celu przede wszystkim uniknięcie odwodnienia.

Wszystkich rodziców zainteresowanych poszerzaniem własnej wiedzy dotyczącej różnych chorób dziecięcych zapraszamy do odwiedzenia ciekawego portalu z przydatnymi artykułami poradnikowymi –www.zdrowemaluchy.pl

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Właśnie odkrywamy nowe miejsca dla dzieci do naszej bazy, ale skrobnij maila, a odpowiemy możliwie najszybciej :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?