Wakacje z nianią – tu nie wieje nudą!

Wakacje z nianią - tu nie wieje nudą!

Wakacje jedynie dla nielicznych oznaczają dwa miesiące pełnego relaksu. Zapracowani rodzice w tym czasie chętnie korzystają z pomocy opiekunek do dzieci, które w profesjonalny i nieszablonowy sposób potrafią zająć im czas. Sprawdź, co można zaproponować dziecku podczas wakacji w domu.

Wakacje. Czas urlopów, wypoczynku i relaksu. Niestety, większość pracujących osób  może sobie pozwolić na zaledwie 10-14 dni wolnych. Warto wykorzystać ten czas na pogłębienie relacji z dziećmi i spędzenie z nimi każdej chwili, bo gdy nadejdzie kres wypoczynku każdy będzie musiał wrócić do swoich obowiązków. Dzieci natomiast najczęściej albo zostają pod opieką dziadków, krewnych lub niani. Opieka nad dzieckiem wymaga dużego nakładu energii i bezkresnego morza świeżych pomysłów. Bowiem nie jest tajemnicą, że dzieciaki uwielbiają różnorodność, często zmieniają obiekty zainteresowania, więc zajmowanie się nimi to wcale nie jest łatwy orzech do zgryzienia.

Internet, jako niewyczerpane źródło pomysłów i inspiracji, z pewnością podpowie wiele na temat ciekawych gier, zabaw czy zajęć dla dzieci. Wyklejanki, rysowanie, tańce, gimnastyka, szalone eksperymenty fizyczne czy zabawy słowem to doskonałe propozycje zajmujące czas naszych pociech. Z pewnością jednym z obowiązków niań jest sprawienie, by dziecko każdego dnia dostało dużo nowych bodźców, propozycji kreatywnego spędzania czasu, które będzie mogło wykorzystać. Oczywiście nie należy dziecka bombardować wieloma zabawami, jednak odpowiednia ilość propozycji powinna dać dziecku wybór i sygnał, że nawet czas w domu można spędzić niezwykle kreatywnie i pożytecznie. W ten sposób dziecko, które zostanie ukształtowane w takim przekonaniu, również w dorosłym życiu nie będzie w wolnym czasie korzystało wyłącznie z telewizora czy tabletu.

Opiekunka do dziecka w Warszawie ma niezwykle ułatwione zadanie. W pogodne i słoneczne dni nie powinna mieć problemu, by spędzić z dzieckiem miło i oryginalnie czas.  Różnorodność miejsc, które w stolicy są niemal na wyciągnięcie ręki jest do pozazdroszczenia. Zwłaszcza w czasie wakacji wiele miejsc: muzeów, galerii, teatrów organizuje specjalne zajęcia, wystawy czy pokazy skierowane do najmłodszych. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Warszawy, Muzeum dla dzieci czy Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści to jedynie niektóre miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi. Wakacje to chyba idealny moment w ciągu roku, by nadrobić zaległości w poznawaniu mapy swojego miasta, a niania w Warszawie naprawdę ma co pokazać dziecku. Trudno sobie wyobrazić, jak wiele atrakcyjnych miejsc dla dzieci zlokalizowanych jest w stolicy. Przestronne sale zabaw, w których dzieci mogą szaleć do woli w basenie z kulkami czy na zjeżdżalniach jest bez liku w każdej dzielnicy.

Dzieci powinny zażywać jak najwięcej ruchu. Doskonałym pomysłem będzie urządzenie pikniku, obojętne, czy to w przydomowym ogródku, w pobliskim parku czy nawet na balkonie. Rozłożony koc, małe przekąski i pyszny napój w kilka chwil wprowadzi uśmiech na twarz i będzie urozmaiceniem dnia. Piknik można połączyć z poznawaniem okolicy, zabawami czy aktywnością fizyczną- zawody sportowe z innymi dziećmi, poznawanie okolicy z pokładu hulajnogi czy nawet wspólny spacer powinien być nieodłączną częścią każdego letniego dnia.

Znalezienie sumiennej, kompetentnej opiekunki do dziecka nie jest zadaniem łatwym. Odpowiednie podejście do dzieci, uśmiech na twarzy to wymogi kierowane nawet od najbardziej wybrednych poszukujących. Rodzice mogą liczyć na portal www.niania.pl, który skupia oferty wielu osób zainteresowanych opieką nad dzieckiem. Rodzic dość szybko może znaleźć osobę spełniającą jego kryteria, która w profesjonalny sposób zajmie się dziećmi (nie tylko w czasie wakacji).

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?