Jak spędzić czas z dzieckiem w Lublinie – 5 propozycji!

Jak spędzić czas z dzieckiem w Lublinie – 5 propozycji!

Piątek to dzień na który wielu dorosłych czeka z wielką niecierpliwością. Początek upragnionego weekendu. Wyjazd z miasta, wyjście do klubu, długie spacery, czas na realizacje pasji. Brzmi pięknie. Sprawa staje się znacznie trudniejsza, gdy poza własnym czasem, trzeba jeszcze zagospodarować czas dziecka. Przed Wami pięć propozycji spędzenia weekendu z dzieckiem w Lublinie. Nie tylko dla aktywnych.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci charakteryzuje jedna szczególna rzecz, której w wielu wypadkach brakuje dorosłym. Zazwyczaj mają niezbadane pokłady energii, które należałoby odpowiednio spożytkować. Jak to zrobić? Poprzez zabawę!

Weekend z dzieckiem dla aktywnych

Jedną z najnowszych atrakcji na mapie Lublina jest Skate Town – wyjątkowe miejsce, które stara się przypomnieć Lubelakom, jak fajnym wynalazkiem są wrotki. Nie, nie łyżwy czy rolki, a właśnie wrotki, które spora część najmłodszych będzie kojarzyć głównie z amerykańskich filmów bądź seriali. Bum na to miejsce trwa w najlepsze, a twórcy całego projektu od niedawna oferują wrotki także dla dzieci. Czy może być coś lepszego? Jeżeli w danym momencie roku, zima daje o sobie znać, alternatywą może być Icemania na Mosirze. Wrotki zamienimy wtedy na łyżwy. Jeżeli nie chcecie płacić za wejściówki bądź wynajem sprzętu, pozostaje jeszcze zakup rolek i wykorzystanie. Jest to oczywiście najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale wiąże się z większymi wydatkami na start. Co ciekawe, od jakiegoś czasu w Lublinie są organizowane nocne trasy dla miłośników rolek i wrotek. Ludzie zrzeszają się w większe grupy i razem pokonują określony w danym momencie odcinek. Kolejnym pomysłem będzie wyjście z dzieckiem na mecz piłkarski czy zawody żużlowe. Obydwie atrakcje zbierają na stadionie Motoru Lublin masę fanów. Żużel okaże się szczególnie interesujący dla dzieci, które uwielbiają bawić się samochodami, marząc o momencie, w którym same siądą za sterami ulubionego pojazdu. Z kolei mecz piłkarski będzie strzałem w samą dziesiątkę, jeżeli nie z powodu wsparcia lokalnej drużyny piłkarskiej, to w celu przygotowania dziecka na jedne z jego pierwszych mistrzostw świata. Mundial 2018 nadciąga.

Spraw by Twoje dziecko ruszyło głową

Dla osób, które niekoniecznie chcą się skupiać na aktywnościach fizycznych, ciekawą alternatywą mogą być pokoje zagadek. Bum na tego typu placówki zaczął się kilka lat temu i z całą pewnością można przyznać, że nadal trwa w najlepsze. Zamknięci w specjalnie skonstruowanych pokojach, uczestnicy mają przed sobą tylko jedno zadanie. Rozwiązać zagadki przygotowane przez prowadzących i w efekcie, wydostać się z pokoju. Pójście do takiego miejsca z dzieckiem, prawdopodobnie nie tylko podniesie poziom trudności każdej zagadki, ale pozwoli także dziecku, rozwinąć własne umiejętności Czy to w kontekście logicznego myślenia i łączenia faktów, czy pracy w grupie w celu osiągnięcia bardzo konkretnego (i mierzalnego) wyniku. Alternatywą dla pokoju zagadek mogą być zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem klocków LEGO. Podobnie jak w przypadku pokoju zagadek, podczas tego typu zajęć, dziecko współpracuje z pozostałymi uczestnikami zajęć i konstruuje z klocków budowle bądź pojazdy, nawiązujące do tematu zajęć. Te z kolei, są uprzednio ustalane z rodzicami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przed klasówką bądź w celu poszerzenia wiedzy dziecka w danym temacie, animator przygotował warsztaty, np. z geografii, matematyki, czy historii. W ten sposób, dziecko zdobywa nowe umiejętności, rozwija swoje zdolności konstrukcyjne i motoryczne.

Niezależnie od tego czy na dworze panuje śnieżna zawierucha czy świeci słońce, preferujemy aktywny czy bardziej umysłowy sposób spędzenia czasu, przy odrobinie poszukiwań, z pewnością znajdziemy w Lublinie masę atrakcji, zarówno dla siebie, jak i dla najmłodszych.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?