Niebanalne pomysły na prezent dla malucha

Niebanalne pomysły na prezent dla malucha

Zakup prezentu dla małego dziecka w pierwszym momencie wydaje się być błahostką. Wszystko obraca się do góry nogami, kiedy orientujemy się jak wielki wybór zabawek jest dzisiaj na rynku. Nie jest łatwo znaleźć upominek, która ucieszy kilkulatka i zainteresuje go na dłużej, niż na kilka dni. Jeśli rozważasz zakup niebanalnego upominku to być może nasza artykuł pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Wybór zabawek powinien być dostosowany do wieku dziecka

Wiele osób bagatelizuje informacje producenta dotyczącą wieku dziecka dla którego dana rzecz jest przeznaczona. Jest to błędne założenie, ponieważ istotną kwestią jest to, aby wybrać zabawkę, która będzie odpowiednia dla dziecka w danym wieku. Chodzi tutaj o to, żeby nie kupić zabawki zbyt mało interesującej dla starszego dzieciaka oraz zbyt trudnej dla maluszka, który nie będzie miał pojęcia jak daną rzeczą można się bawić i co się z nią robi. Dlatego rekomendujemy, aby wybierając prezent sugerować się informacjami znajdującymi się na pudełku oraz czytać opis danej zabawki. Wiele planszówek, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 lat jest idealnych również dla dorosłych, niemniej jednak są i takie gry, które zainteresują wyłącznie dzieci w wieku na przykład od 5 do 8 lat.

Prezent dla maluszka powinien być praktyczny

Wiadomo, że każdy chciałby kupić prezent, jaki nie zostanie odłożony na półkę, dlatego nabywając upominek warto skonsultować się z rodzicami dziecka. Szczególnie tyczy się to sytuacji, kiedy to zamierzamy kupić rzecz dla noworodka. Taki maluch nie będzie potrzebował zbyt dużej ilości zabawek – edukacyjna zabawka z Fisher Price, karuzela nad łóżeczko czy grzechotka to rzeczy, które na początek na pewno wystarczą. Dlatego dobrze byłoby porozmawiać z rodzicami i dowiedzieć się czy coś z takich rzeczy jest im potrzebne. W tej chwili niemal każdy sklep z zabawkami posiada szeroki asortyment, więc nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem idealnego podarunku.

Jaki prezent ucieszy każdego kilkulatka?

Zakup prezentu dla kilkuletniego dziecka to duże wyzwanie, albowiem szereg rzeczy na pewno już posiada i może być problem ze znalezieniem czegoś czego w swoim pokoju jeszcze nie ma. W związku z tym wybierając zabawki dla 5 latka warto kierować się tym co w danej chwili jest modne. Zapewne każdy pamięta jakie szaleństwo było na punkcie Boba Budowniczego czy Teletubisiów. W tej chwili dzieciaki interesują się innymi bohaterami, na czele z Jeźdźcą Smoków, Olafem z Krainy Lodu czy kucykami My Little Pony. Jeśli wybierzesz prezent związany z daną bajką to na pewno będzie to strzał w dziesiątkę. My polecamy w szczególności puzzle 3D, które dają naprawdę niesamowity efekt. Takie puzzle można znaleźć w różnych rozmiarach, wiec można dostosować je do wieku dziecka.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?