Gdzie z dziećmi na weekend?

Gdzie z dziećmi na weekend? - Weekend z dziećmi

Weekend z dziećmi

Wielu młodych rodziców po przyjściu na świat dziecka słyszy, że ich świat się zmieni. Najczęściej niestety wybrzmiewa to w negatywnym tonie. O ile prawdą jest, że po urodzeniu malucha życie nie będzie już takie samo, o tyle stwierdzenie, że życie się kończy, jest już nieprawdą. Oczywiście wiele zależy od nastawienia. Warto przyjąć postawę, że nowe życie w postaci dziecka, to nowa przygoda. Rodzice odtąd mają szansę spojrzeć na świat z nowej perspektywy i rozpoczynają produkcję wspomnień dla swojej pociechy.

Rodzinny weekend

Rodzice, którzy pracują na cały etat, często nie dysponują na tygodniu czasem i siłami na ciekawe spędzanie czasu z dziećmi. Dlatego nadrabiają zaległości w weekendy. Dwa dni wolne wbrew pozorom dają dużo możliwości na atrakcyjne bycie razem. Oczywiście wiele zależy od wieku dzieci. Jeśli są to maluchy poruszające się głównie w wózku, a zależy nam na odpoczynku poza miastem i kontakcie z naturą, warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą w miejsca, gdzie są możliwości do długiego spacerowania np. bulwary nad morzem, niższe partie gór, puszcze i parki narodowe. Można również wybrać się do jednego z wielu urokliwych miast w Polsce, pozwiedzać urokliwe zaułki starówek, place i rynki.

Gdzie z dziećmi na weekend?

Ze starszymi dziećmi, w wieku przedszkolnym i szkolnym, jest już więcej możliwości w wyborze rozrywek. Ze starszakami łatwiej pójść na dłuższe górskie szlaki, czy zaproponować takie rozrywki jak: kajaki, wycieczki rowerowe, wspólne rolki, wizyty w muzeach czy zoo. Polska oferuje mnóstwo weekendowych atrakcji nad morzem, w górach, nad jeziorami, w miastach lub agroturystykach. Najlepiej wybrać cel podróży blisko miejsca zamieszkania, aby nie tracić czasu na długi dojazd. Jeśli jednak zależy nam na wyjeździe zagranicznym, coraz popularniejsze są tzw. city break, czyli dwudniowe wyjazdy do jednego z europejskich miast. Taka wycieczka oferuje dodatkową atrakcję, jaką jest podróż samolotem.

W wyjazdach jednak dla dziecka i tak najważniejsze jest, że spędzi czas z ukochanymi rodzicami. Warto więc planować wspólne podróże, wybierać różne destynacje i budować dzięki temu coraz lepsze relacje w rodzinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?