• Warsaw-Montessori-School
 • Warsaw-Montessori-School2

Place Category: Szkoły i Szkoły Podstawowe

Profile
Profile
Photos
Map
Reviews
Related Listing
 • Warsaw Montessori School jest niepubliczną szkołą podstawowa, która powstała we wrześniu 2004 roku. Znajduje się ona w Warszawie. Jest to nowoczesne i oferujące wysoki poziom nauczania przedsięwzięcie edukacyjne dla dzieci z różnych krajów i o różnych kulturach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

  Nauka w naszej szkole opiera się na zasadach pedagogiki Dr Marii Montessori. Je maksyma brzmi: „pomóż dziecku zrobić to samodzielnie”. Uważała ona, że bardzo ważnym zadaniem dorosłych jest zapewnienie dzieciom odpowiednich warunków do wszechstronnego rozwoju społecznego, kulturowego i fizycznego. Gwarantujemy nieustanne wsparcie dla spontanicznej i twórczej aktywności we wszystkich dziedzinach życia, które będą dzieci odkrywać. Pedagogika Montessori skutecznie pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech charakteru i osobowości. Pomaga też w zdobywaniu niezbędnej wiedzy i umiejętności porozumiewania się z innymi.

  W naszej szkole uczymy szacunku dla porządku i pracy, rozwijamy samodzielność i pogłębiamy koncentrację nad wykonywanym zadaniem. Do naszych zadań należy formowanie postaw wzajemnej pomocy bez rywalizacji, wypracowywanie szacunku dla pracy innych i zamiłowania do ciszy oraz spokoju. Pomagamy dzieciom uwierzyć we własne siły i osiągnąć postawy posłuszeństwa opierającego się na samokontroli, a nie na obietnicy nagrody albo zewnętrznym przymusie.

  Bardzo ważną kwestią jest dla nas też otoczenie, w którym przebywa dziecko przez większość dnia. Ogród, budynek i artykuły w nich zgromadzone są w zasięgu oczu i rąk dzieci oraz wspomagają ich rozwój. Nasze kampusy znajdują się w specjalnie zaprojektowanych budynkach. Nowoczesną adaptację istniejącego już budynku wykonało znane studio MWH Architekci. Na 3 kondygnacjach powstały jadalnie, klasy szkolne, toalety, szatnie i sala gimnastyczna. Znajduje się tutaj również ogród dla uczniów.

  Zapraszamy.

 • No Records Found

  Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.

  Google Map Not Loaded

  Sorry, unable to load Google Maps API.

 • Leave a Review

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *